Jusuf Gazibegović ponovo napušta Sturm iz Graza. Povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine odigrao je svoju posljednju utakmicu u dresu austrijskog kluba, gdje je proveo proteklu polusezonu kao posuđen igrač njemačkog Kolna.
Desni bek se od navijača i kluba oprostio emotivnom objavom na Instagramu, ne skrivajući da mu je rastanak sa Grazom teško pao.
"Draga Sturm-porodico, Ponovo je došlo vrijeme za oproštaj i pada mi podjednako teško kao i prošli put. Bez obzira na to, želim se zahvaliti svim odgovornim ljudima u klubu i, naravno, vama navijačima na povjerenju i na prilici da ponovo upišem nekoliko minuta i utakmica. Iako bih radije otišao s titulom, sretan sam što smo zajedno imali još jedan lijep posljednji takmičarski dan i što smo sezonu uspjeli završiti pozitivno. Hvala vam, Crno-bijeli – volim vas. Vaš Gazi".
Nakon završetka ove epizode u Austriji, Gazibegović se prema slovu ugovora vraća u Koln. U narednom periodu ostaje da se vidi kakvi su planovi njemačkog kluba i da li će stručni štab računati na njegove usluge za predstojeću sezonu.
Jusug Gazibegović nije na spisku od 26 fudbalera BIH koji putuju na Svjetsko prvenstvo, a selektor Sergej Barbarez uvrstio ga ne na pretpozive.