Niko nikada nije osvojio pet Masters turnira zaredom, a Jannik Sinner pokušava to postići u Madridu. Prvu prepreku uspješno je preskočio.
U drugom kolu madridskog Mastersa Sinner je savladao Benjamina Bonzija sa 6:7 (6-8), 6:1, 6:4.
Francuz, trenutno 104. teniser svijeta, u prvom setu osvojio je tek pet poena na Sinnerovom servisu, dok je na vlastitom spasio čak pet break lopti.
Ipak, nekako je uspio odvesti prvog igrača svijeta u tie-break, gdje je odigrao hrabro i iznenađujuće poveo s 1:0 u setovima.
Sinner se nije previše uznemirio, već je nastavio igrati u istom ritmu. Drugi set brzo je završen u njegovu korist, a u trećem je ključni break napravio u petom gemu.
"Ostao sam mentalno miran i to mi je donijelo pobjedu. Što se igre tiče, dobro će mi doći dan odmora da poradim na nekim stvarima“, rekao je prvi teniser svijeta.
Tokom meča Sinner se nije suočio s niti jednom break-loptom, a u trećem kolu igrat će protiv Danca Mollera, kojem je Gabriel Diallo predao meč sredinom drugog seta.