Jonathan Gjoshe, nogometaš engleskog Scunthorpe Uniteda, prvi je put progovorio o brutalnom napadu koji je pretrpio u vozu u kojem je izboden sedam puta.
Nogometaš izboden je 1. novembra 2025., zajedno s još deset putnika, u vozu koji je putovao kroz Cambridgeshire (Velika Britanija).
"Bio sam u vozu. Odjednom mi je neko prišao s leđa i ubo me", rekao je on, prenosi Marca.
Počinitelj napad je identificiran (Anthony Williams), uhapšen i trebao bi se pojaviti na sudu krajem ove godine nakon što je optužen za deset tačaka pokušaja ubistva.
"Mislim da sam bio prva osoba koja je izbodena. Osjetio sam bol, ali adrenalin je proradio.
Sjećam se da sam skakao preko stola, skakao preko stolica. Samo sam trčao niz prolaz, govoreći ljudima: 'Eno ga tip s nožem, bježite, uboden sam, bježite, bježite, bježite!' Vrištao sam", rekao je 23-godišnji bek za BBC Sport.
Dodaje da ga je taj trenutak, kada je preskočio stol, spasio.
"Razmišljao sam samo o trčanju za život, o silasku s tog voza. Kad sam stigao do prvog ili drugog vagona, aktivirao sam alarm i bio sam natopljen krvlju.
Mislio sam da više nikada neću vidjeti svoju porodicu ako umrem. I to mi je bila najveća briga“, priznao je on.
Nogometaš, koji je zadobio povrede bicepsa, ramena i ruke, otkrio je da su neki putnici isprva mislili da su njegova upozorenja šala, jer je to bio dan nakon Noći vještica.
Tek nakon operacije saznao je da je zadobio sedam rana na bicepsu, ramenu i ruci.
Gjoshe, koji je igrao za mladi tim Leeds Uniteda do 21 godine i Bottesford Town, više se nije vozio vozom.
"Trenutno to ne bih htio učiniti. Nikad se ne zna. Bolje je biti siguran. Više ničemu ne vjerujem“, rekao je on.