Ino fudbal

Isplatio bivšem klubu 100.000 eura: FIFA ukinula suspenziju napadaču Dinama

SCSport.Ba
Ereli2

Napadač Dinama Mahir Emreli podmirio je dug svom bivšem klubu, poljskoj Legiji, i smjet će nastupati za zagrebački tim.

"GNK Dinamo zaprimio je danas odluku FIFA-e o ukidanju disciplinskog postupka za igrača te on ima pravo daljnjeg nastupanja za Dinamo", objavio je hrvatski prvak.

Emreliju je ranije Dinamo dao ultimatum - ili će otplatiti dug ili će raskinuti ugovor s klubom. Azerbejdžanski napadač prošle sedmice je platio Legiji 100.000 eura te će normalno nastaviti igrati za Dinamo. Ove sezone Emreli je odigrao sedam utakmica za Dinamo i zabio jedan gol.

Azerbejdžanac je u Legiji ušao u nikad sasvim rasvijetljene sukobe s upravom, koji su rezultirali raskidom ugovora, a FIFA je nedavno presudila da je klubu ostao dužan 100.000 eura.

gnkdinamo mahir emreli