Iranski nogometni savez (FFIRI) objavio je danas da je raspodjela ulaznica za Svjetsko prvenstvo povučena samo nekoliko dana prije početka velikog takmičenja, zbog čega navijači koji su već napravili planove putovanja neće moći prisustvovati utakmicama svoje reprezetnacije.
"To se dešava uprkos činjenici da su mnogi iranski nogometni navijači, oslanjajući se na službeno objavljeni postupak, već napravili potrebne planove za prisustvo utakmicama“, dodao je FFIRI.
Iran bi sve tri utakmice u okviru grupe G trebao igrati u Sjedinjenim Američkim Državama.
Prvi meč na rasporedu je 16. juna u tri sata ujutro protiv Novog Zelanda u Los Angelesu, koji bi trebao biti domaćin i duela drugog kola protiv Belgije (21. juni, 21 sat).
Treće kolo (27. juni) donosi utakmicu protiv Egipta s početkom u pet sati.