Sjedinjene Američke Države (SAD) još nisu izdale ulazne vize za nekoliko tehničkih i administrativnih članova iranske fudbalske reprezentacije uoči Svjetskog prvenstva u fudbalu, objavila je iranska novinska agencija Fars.
Prema Farsu, neki članovi trenerskog i administrativnog osoblja tima nisu dobili vize za ulazak u SAD, a američka ambasada je navodno do sada odbila izdati dokumente.
Mediji su ranije citirali zvaničnika Bijele kuće koji je rekao da su iranski igrači dobili dozvole za ulazak u Sjedinjene Američke Države otprilike deset dana prije njihove prve utakmice u Los Angelesu.
Do ovog razvoja događaja došlo je nakon što su iranski zvaničnici objavili da su igrači nacionalnog tima dobili meksičke vize uoči Svjetskog prvenstva, koje će Sjedinjene Američke Države, Kanada i Meksiko zajednički organizovati.
Pitanje viza pojavilo se kao jedna od glavnih briga za Iran uoči Svjetskog prvenstva. Iako se očekuje da će tim biti stacioniran u Tijuani u Meksiku, sve tri utakmice grupe G će se igrati u SAD.
Iran održava pred-Svjetski kup u turskom ljetovalištu Antaliji od 19. maja.