ponovo prijavljen

Igor Štimac pauzira do kraja sezone? Čeka se odluka Disciplinske komisije NSBiH

SCSport
Piše: SCSport
Stimasc 54

Igor Štimac danas bi mogao saznati svoju trenersku sudbinu, kad je u pitanju nastavak nogometne sezone u Bosni i Hercegovini.

Naime, upravo danas trebala bi se održati sjednica Disciplinske komisije Nogometnog saveza BiH, a jedna od tema bit će i nova prijava protiv trenera Zrinjskog koji je, koliko na terenu, možda još više zapažen po svojim "nastupima" van njega.

Verbalni ispadi

Njegove verbalne ispade teško je obrojati, no kako postoje osobe čiji je to zadatak po službenoj dužnosti, trener iz Hrvatske ponovo se našao na dnevnom redu Disciplinske kom,osije NSBiH.

Štimac (59) već u prvim mjesecima svog mandata na klupi Mostaraca zbog kršenja kodeksa ponašanja članova nogometne organizacije kažnjen je novčano sa 5.000 KM te uslovnom kaznom od šest mjeseci zabrane obavljanja funkcije ukoliko se slučaj ponovi.

To mu nije bilo dovoljno pa je nastavio, zaradivši kaznu od 2.000 KM zbog kršenja Disciplinskog pravilnika NSBiH koji se odnosi na "vrijeđanje i klevetanje".

A potom mu je, kako je sam priznao, "sreću pokvarila nova prijava Takmičarske komisije NSBiH".

"Umjesto da se bave regularnošću takmičenja i situacijama koje izazivaju sumnju javnosti, oni šalju prijave jer ja očito svojim dolaskom nekima kvarim planove", kazao je Štimac nedavno na konferenciji za novinare.

Otkrio je kako se prijava odnosi na njegove izjave o utakmici u kojoj je vodeći Borac u Doboju pobijedio Slogu rezultatom 4:0.

"Ja sam samo govorio o onome o čemu su već ranije pisali svi mainstream mediji, o sastancima koji su vođeni u uredu dobojskog gradonačelnika, o večeri u restoranu u vlasništvu direktora dobojskog kluba, o prvom sastanak Fudbalskog saveza RS-a koji je održan van prostorija Saveza, i to baš u Doboju dva dana prije utakmice.

Sve mu degutantno

Pa zatim naprasan odlazak trenera Maksimovića, koji se, po onom što se priča i što se zna, a znam i ja osobno, nije htio skloniti u toj utakmici, pa onda sklanjanje pet igrača iz utakmice, koji su utakmicu prije bili zdravi i igrali, pa su utakmicu iza opet bili zdravi i igrali.

Ali ja se trebam očitovati, a ne igrači koji nisu mogli igrati, ne trener koji je bio tamo, koji se nije htio sklonio.

Sve je to malo degutantno", izjavio je Štimac.

Kasko smo već ranije pisali, sve bi ovo moglo skupo koštati Štimca.

On je već pod uvjetnom suspenzijom, što znali da bi nova sankcija mogla aktivirati suspenziju (navodno bi mogao dobiti tri mjeseca pauze), što bi značilo da je prvenstvo za njega završeno i prije kraja.

I sam Štimac je nedavno rekao da bi to mogao biti ishod sjednice Disciplinske komisije Nogometnog saveza BiH na sjednici 18. marta.

"Krivica stanuje na drugom mjestu, ne u mojoj riječi i mom stavu.

Prema tome, a i da se dogodi, onda ću ostati u svojoj ekipi, raditi vrijedno, nastaviti raditi i voditi ekipu onako kako mi je omogućeno, a to je s tribine.

Ništa ne mijenja na stvari", rekao je Štimac.

Inače, on će danas voditi ekipu Zrinjskog u utakmici Superkupa BiH u kojoj njegova ekipa od 18.30 sati u Mostaru dočekuje Sarajevo.

igor stimac nogometni savez bih