"Bilo je grešaka, u prva dva kola možda je moglo bolje, ali pred nama je odlučujuća utakmica nakon koje se opet može vratiti euforija", ističe u razgovoru za Fenu trener Veleža Ibro Rahimić uoči večerašnje utakmice reprezentacije BiH u Seattleu protiv Katara.
Nakon 1:1 protiv Kanade u prvom i poraza 1:4 od Švicarske u drugom kolu Svjetskog prvenstva, nogometna reprezentacija BiH večeras od 21 sat igra odlučujući susret. Pobjeda nad Katarom mogla bi "Zmajevima" donijeti historijski prvi plasman u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva.
Rahimić smatra da Katar nije bezazlen protivnik, ali vjeruje da će se, ukoliko tim Sergeja Barbareza bude na željenom nivou, naći u dobroj poziciji da osigura toliko željenu pobjedu.
"Ishodom prve utakmice, s obzirom da je Kanada domaćin, bio sam zadovoljan. Nakon prvog poluvremena pomislio sam da ćemo na kraju i pobijediti, ali Kanada je u drugom poluvremenu pojačala tempo i bilo je očito da nismo mogli odgovoriti na to", izjavio je Rahimić.
Osvrnuo se i na poraz od Švicarske, ističući da rezultat 1:4 ne pokazuje realan odnos snaga na terenu, uprkos greškama. "Možda smo u sredini ostavili malo previše prostora. Treba igračima dati podršku jer imamo još tu jednu utakmicu s kojom se, vjerujem, možemo plasirati u drugi krug prvenstva."
Strateg Veleža iznio je i svoje viđenje taktičkih zamisli izbornika Barbareza: "Možda je protiv Švicarske postavio malo previše ofanzivnu igru. U sredini smo imali samo dva vezna igrača, a za takvu postavku treba imati ekstremno kvalitetne i brze igrače koji mogu zaustaviti akciju protivnika, za koje mislim da ih u ovom trenutku nemamo."
Za kraj, Rahimić je poručio da "Zmajevi" trebaju ozbiljno shvatiti Katar, ali da rezultat ne bi trebao izostati ukoliko naši igrači daju svoj maksimum.
"Tom pobjedom bi se vratila euforija, ne samo u državi, nego među svim našim navijačima u svijetu", zaključio je Rahimić.