Evropska nogometna federacija (UEFA) odbacila je žalbu Barcelone zbog suđenja u njihovom domaćem porazu od 0:2 protiv Atletico Madrida u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, saopćila je UEFA.
Barcelona se žalila na nedosuđeni penal nakon što je golman Atletica Juan Musso, čini se, vratio loptu u igru prije nego što ju je bek Marc Pubill rukom uhvatio unutar šesnaesterca i ponovo izveo početni udarac.
Sudija Istvan Kovacs je mahnuo rukom za nastavak igre, a VAR tim ga nije pozvao pred monitor.
Barcelona je odmah potom podnijela službenu žalbu, ali UEFA-ino Kontrolno, etičko i disciplinsko tijelo smatralo je žalbu neosnovanom.
„Nakon prve utakmice četvrtfinala UEFA Lige prvaka odigrane u srijedu, 8. aprila 2026. između FC Barcelona i Atletica iz Madrida, FC Barcelona je uložio prigovor u vezi s odlukom sudije.
Dana 13. aprila 2026., UEFA-ino tijelo za etiku i disciplinu proglasilo je prigovor nedopustivim“, saopćila je UEFA.
Barcelona i Atletico sastaju se u revanš utakmici večeras od 21 sat.