Premijer liga BiH

Halilović: Imao sam kontakt s Veležom i dok sam igrao u Turskoj, želimo što duže igrati Evropu

SCSport.Ba
Halil 1 1

Iskusni 32-godišnji vezni fudbaler Emir Halilović potpisao je danas zvanično ugovor s Fudbalskim klubom Velež.

Odradio je Halilović već jedan trening s ekipom, a kaže da je lijepo prihvaćen u Mostaru.

"Već sam sinoć odradio trening s ekipom i momci su me dobro prihvatili. Gledao sam finale Kupa u Zenici uživo, većinu igrača poznajem već od ranije, tako da tu neće biti nekih problema", rekao je Halilović za Velež TV i otkrio da je i ranije bilo kontata s Veležom.

"Prvi put smo kontakt imali kad sam igrao u Turskoj. Nisam tada uspio raskinuti ugovor i nismo se dogovorili. Drugi put smo uspjeli naći zajedničku riječ, riješio sam svoje papire u Mađarskoj i potpisao sam za Velež."

Velež u julu očekuju dueli drugog pretkola Konferencijske lige protiv pobjednika dvomeča Alashkert (Armenija) - Hamrun Spartans (Malta).

"Želimo da se spremimo kvalitetno i Evropu dočekamo na najbolji način. Cilj je što duže se zadržati u Evropi", zaključio je Halilović.

emir halilovic fkvelez