Hajduk je jučer u Vinkovcima izborio prolazak u četvrtfinale Kupa Hrvatske, savladavši Cibaliju nakon izvođenja penala (0:0, 2:4). Ovim trijumfom splitski klub upisao je šestu uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima.
Prethodno su redom poraženi Koprivnica u Kupu, Lokomotiva na Poljudu, te Vukovar, Istra i Gorica na prvenstvenim gostovanjima. Najnovija pobjeda protiv Cibalije samo je potvrdila sjajnu formu tima Gonzala Garcije.
Ovakav niz pobjeda Hajduk nije ostvario još od sezone 2023./24., kada je nakon poraza od Osijeka (0:2) tadašnji trener Ivan Leko napustio klupu, a ekipu preuzeo Mislav Karoglan. Upravo je on tada poveo klub do sedam uzastopnih pobjeda.
Taj uspješan niz započeo je 27. oktobra 2023. godine pobjedom nad Slaven Belupom u Koprivnici. Nakon toga su redom padali Jadran Luka Ploče u Kupu, te Rudeš, Osijek, Varaždin, Istra i Gorica u prvenstvu.
Zanimljivo, upravo kod Slaven Belupa Hajduk će igrati naredni meč – u nedjelju od 16:00 sati, u okviru 12. kola SuperSport HNL-a. Bit će to prilika da Garcijina ekipa produži pobjednički niz i dodatno učvrsti svoje samopouzdanje.