Manchester City pobijedio je Arsenal 2:0 u finalu Carabao kupa na Wembleyju te je osvojio prvi trofej sezone. Oba pogotka postigao je Nico O'Reilly, u 60. i 64. minuti. Mladi 21-godišnjak s dva gola glavom u samo četiri minute drugog poluvremena doveo je ekipu Pepa Guardiole do još jednog trofeja.
"Uvijek je važno osvojiti trofej. Ovaj je poseban jer su iza nas teške dvije sedmice. Igrali smo protiv najtežeg protivnika. Gušili su nas prvih 15 minuta, nismo mogli disati. Onda smo nakon toga počeli uzimati druge lopte i igrati bolje", rekao je Guardiola nakon utakmice pa dodao:
"Mikel Arteta napravio je ekipu koja je gotovo nepobjediva. Ovo nam je peti Carabao kup u deset godina. Nije loše. Svaki put kad osvojiš trofej čini se teže nego što je bilo prošli put", zaključio je dugogodišnji trener Cityja za Sky Sports.
Arsenal je nakon primljenih golova izgledao potreseno. Igrači su djelovali iscrpljeno i bez samopouzdanja, a njihovi navijači na Wembleyu su utihnuli. Najbliže pogotku Arsenal je bio u 78. minuti, kada je Leandro Trossard nakon udarca Riccarda Calafiorija skrenuo loptu u vratnicu.
Mikel Arteta pokušao je promijeniti tok utakmice izmjenama, no one su uslijedile tek nakon drugog gola Cityja. U igru su ušli Riccardo Calafiori umjesto Piera Hincapieja te Noni Madueke umjesto Kaija Havertza. Kasnije su priliku dobili i brazilski napadači Gabriel Martinelli i Gabriel Jesus.