Pep Guardiola ne odustaje od utrke za naslov prvaka Engleske. Nakon ubjedljive pobjede Manchester Cityja protiv Brentforda 3:0, poručio je da će njegova ekipa do kraja pritiskati Arsenal i čekati eventualni kiks lidera.
Manchester City nastavlja lov na Arsenal u borbi za naslov prvaka Premier lige. Ekipa Pepa Guardiole svladala je Brentford 3:0, a pobjedu su donijeli Jeremy Doku, Erling Haaland i Omar Marmoush.
City se tom pobjedom približio Arsenalu na samo dva boda zaostatka te dodatno pojačao pritisak uoči nedjeljnog gostovanja ekipe Mikela Artete kod West Ham Uniteda.
Guardiola je nakon utakmice bio vidno raspoložen, a obraćanje medijima završio je u svom stilu. Uz osmijeh je izgovorio 'Come on you Irons', poznati navijački poklič West Hama, pritom prekriživši ruke u znak podrške londonskom klubu.
Njegova je gesta nasmijala okupljene novinare, a menadžer Cityja potom se odmah ustao sa stolice i napustio konferenciju za medije.
"Mi ćemo odraditi svoj posao. Odradit ćemo svoje i čekati. Stvari nisu u našim rukama. Volim ovo. Volim ponovo biti ovdje. Završiti barem kao drugi, to volim. Prošle sezone nisam uživao, a borba za plasman u Ligu prvaka bila je teška. Međutim, Carabao kup je naš, a finale FA kupa na Wembleyju sljedeće sedmice najljepši je dan sezone i to obožavam", rekao je Guardiola.
Španski stručnjak posebno je istakao atmosferu unutar ekipe i način na koji njegovi igrači rade u završnici sezone.
"Vidite kako si igrači pomažu na svakom treningu i to je radost. Čast je biti ovdje. Volio bih da imamo 20 bodova prednosti, ali to nije slučaj kad igrate protiv nevjerovatne ekipe Arsenala", zaključio je Guardiola.
City tako nastavlja utrku za naslov i sada čeka rasplet Arsenalova gostovanja kod West Hama, utakmice koja bi mogla dodatno zakomplicirati borbu za vrh Premier lige.