stigao dopis

Glavobolja u bh. odbojci, ženska liga ostala bez jednog kluba

SCSport.Ba
Odbojkasice 4

Dopisom od 27 oktobra ekipa ŽOK Radnik Bijeljina zvanično je obavijestila direktora takmičenja i Kancelariju Odbojkaškog saveza Bosne i Hercegovine o odustajanju od daljeg učešća u Premijer ligi OSBiH za seniorke za sezonu 2025/2026.

"Kao razlog odustajanja navedeni su nedostatak finansijskih sredstava i nemogućnost obezbjeđenja uslova za nesmetano funkcionisanje i nastup ekipe u nastavku takmičenja.

Na osnovu navedenih činjenica, a u cilju osiguranja regularnosti i kontinuiteta takmičenja, direktor takmičenja je pristupio izmjeni već izrađenog rasporeda utakmica Premijer lige OSBiH u ženskoj konkurenciji za sezonu 2025/2026.

Ažurirani raspored utakmica nalazi se u prilogu ovog akta, a stupa na snagu danom dostavljanja ovog obavještenja.

S obzirom na to da je do trenutka odustajanja odigrano četiri kola takmičenja, u skladu sa članom 57. Pravilnika o takmičenju Odbojkaškog saveza Bosne i Hercegovine, svi rezultati utakmica u kojima je učestvovao ŽOK Radnik brišu se iz zvanične evidencije.

Shodno tome, bit će izvršena korekcija tabele i zvaničnih rezultata, koja će biti objavljena u Službenom biltenu OS BiH broj 6 – sezona 2025/2026", objavio je Odbojkaški savez BiH.

Također, odlučeno da je pojedine utakmice broj 42 i 54 zbog toga neće igrati dok se delegiranja službenih lica za utakmice broj 42, 54, 63 i 73, objavljena 20. oktobra, storniraju.

odbojka ŽOK Radnik Bijeljina