Na večerašnjoj sjednici Skupštine FK Željezničar donesena je odluka koja bi mogla imati dugoročan utjecaj na budućnost kluba s Grbavice.
Naime, biznismen Sanin Mirvić zvanično je izabran za strateškog partnera, čime je započeto novo poglavlje u historiji kluba dugoj 104 godine.
Ovim su potezom sarajevski "Plavi" dobili čovjeka koji je na sebe preuzeo obavezu finansiranje i vođenja kluba uz očekivanja da će Mirvić i njegov tim saradnika, pored materijalne stabilnosti, stvoriti pretpostavke da se nakon niza sušnih godina, Željo konačno upusti i u bitku za trofeje te ostvari značajniju ulogu na evropskoj sceni.
Na sjednici je prisustvovalo 52 od ukupno 54 delegata, što dodatno potvrđuje značaj i ozbiljnost procesa odlučivanja.
Delegati su na ovoj historijskoj sjednici glasali na sljedeći način:
47 ZA
4 PROTIV
1 SUZDRŽAN
Podsjetimo, večerašnja odluka označila je prekretnicu za FK Željezničar, 'Plavi' koji ulaze u novu fazu s jasnom namjerom stabilizacije, modernizacije i sportskog napretka.