Španski košarkaški gigant Real Madrid je bio posljednji klub na čiji se potpis čekalo, a sada je, kako prenosi tamošnja Marca, potpisao novi desetogodišnji ugovor s Euroligom.
Ovo je izuzetno važno za vodeće klupsko košarkaško takmičenje u Evropi, jer konkurent NBA Evropa, koji je najavio svoje takmičenje od sezone 2027/2028, nije uspio da pridobije nijednog euroligaša, a posebno da nije to slavni klub poput Reala.
To predstavlja ozbiljan udarac za NBA Evropu, jer pored stvaranja novih timova u atraktivnim evropskim gradovima, nedostaju već renomirana imena, prenosi beogradski Danas.
Pošto se čekao ovaj potpis, sada će Evroliga moći da se u potpunosti okrene raspodjeli pozivnica i konačnom sastavu od 20 timova za narednu sezone.
Real se priključio Panathinaikosu, Olympiacosu, Barceloni, Maccabiju iz Tel Aviva, Žalgirisu, Baskoniji, Anadolu Efeu, Olympiji Milano, Bajern Minhenu, Asvelu, Fenerbahceu i ruskom CSKA, bez obzira na to što su ovi posljednji svakako trenutno suspendirani iz Eurolige zbog rata u Ukrajini.
Kada bi bilo koji od ovih klubova sada riješio da okrene leđa Euroligi, morao bi da joj momentalno plati deset miliona eura odštete.