Engleska nogometna reprezentacija ostala je bez dijela opreme za trening uoči dolaska u američki Kansas City, saopćila je lokalna policija.
Provaljeno je u vozilo koje je prevozilo opremu prema njihovoj bazi za Svjetsko prvenstvo.
Incident se dogodio tokom prijevoza opreme iz engleske predturnirske baze na Floridi do Swope Soccer Villagea, gdje je trebala biti dostavljena prije nego što reprezentacija počne treninge nakon dolaska u Kansas City u subotu.
"Istražujemo moguću krađu opreme iz timskog vozila koje je stiglo u Kansas City, a iz kojeg su nestali određeni predmeti.
Istraga je u toku. Dvije osobe od interesa privedene su radi daljnje istrage", saopćila je policija.
Prema navodima britanskih medija, među ukradenim predmetima nalaze se lopte i kopačke.
Krađa bi mogla utjecati na pripreme Engleske za prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu protiv Hrvatske, koja se igra u srijedu u Dallasu.