Premijer liga BiH

Edis Kovačević podnio ostavku na mjesto predsjednika FK Željezničar

SCSport.Ba
Edis kova

Predsjednik Fudbalskog kluba Željezničar Edis Kovačević podnio je ostavku na tu poziciju, potvrđeno je za portal Klix.ba.

Evidentna rezultatska kriza u FK Željezničar donosi promjene. Tako je ranije tokom sedmice trener Nermin Bašić razriješen dužnosti, a sada promjene stižu i u rukovodstvu Plavih.

Nakon utakmice protiv Sloge, za portal Klix.ba potvrđeno je da je Kovačević podnio ostavku. Očigledno, predsjednik Plavih više nije mogao trpiti pritisak zbog loših rezultata velikana s Grbavice.

Kovačević je ostavku podnio prije dva dana, ali se to nije znalo u javnosti, niti u klubu zbog toga što su željeli mir uoči pripreme utakmice sa Slogom. To je na kraju i dalo rezultat jer je Željezničar upisao vrlo vrijednu pobjedu rezultatom 1:0.

Još uvijek nisu poznati službeni razlozi ostavke Kovačevića, šta će se desiti s ostatkom rukovodstva Plavih te kada i ko bi mogao naslijediti dosadašnjeg predsjednika Upravnog odbora.

Kovačević je na predsjedničku poziciju u FK Željezničar stigao u junu prošle godine, a prije toga bio je član Nadzornog odbora kluba s Grbavice.

Za vrijeme njegovog mandata Plavi su se fokusirali na smanjenje duga i samo u toku ove godine "očistili" više od dva miliona, kako je istakao i sam na nedavnoj konferenciji za medije.

prenosi klix.ba

fkzeljeznicar premijer liga