Fudbaleri Maribora su sinoć uspjeli da dođu do boda protiv Aluminija u 27. kolu slovenačkog šampionata jer je duel završio 1:1.
Maribor je u posljednje vrijeme uspio sa smanji zaostakak za Celjem, ali su sinoćnjim kiksom sebi zakomplikovali situaciju.
Celje će ovog vikenda imati duel sa Primorjem te ukoliko pobijedi Mariboru će biti vrlo teško da ga prestigne.
Trener slovenačkog velikana, Feđa Dudić je bio ljut nakon kiksa njegovog tima.
“Potpuno smo dominirali u prvom poluvremenu i to smo trebali iskoristiti. Muru smo pobijedili upravo zbog ranog pogotka. Ljut sam zbog načina na koji smo primili gol, tu se pokazuje karakter i nedostatak fokusa. To smo trebali spriječiti. Imali smo prilike koje smo trebali realizovati. Jedino dobro je što smo postigli izjednačujući gol i što nismo izgubili u 2026. godini”, kazao je Dudić.
Potom se osvrnuo na šampionsku trku sa Celjem te djeluje da ih je taj pritisak i koštao pobjede i bodova.
“Očito je. Prije utakmice s Radomljem govorilo se da Maribor još uvijek može biti prvak, a onda smo odigrali 2:2. Prije ove utakmice govorilo se isto i opet smo uspjeli samo remizirati. Vjerovatno nismo u poziciji da budemo prvi na kraju sezone. Očito se ekipe još ne može nositi s ovim pritiskom. Jednostavno ne iskorištavamo prilike koje nam se nude i koje si sami pripremamo. Da smo danas prvi zabili, siguran sam da bi utakmica krenula u našu korist”, rekao je Dudić.