Nogometaši GNK Dinamo Zagreb pobijedili su HNK Hajduk Split rezultatom 2:0 u posljednjem ovosezonskom derbiju SuperSport HNL-a na Maksimiru. Iako utakmica nije imala rezultatski značaj jer je Dinamo već osigurao naslov prvaka, a Hajduk drugo mjesto, derbi je ponudio mnogo uzbuđenja, prilika i burnu atmosferu na tribinama.
Od samog početka utakmice navijači su bili u centru pažnje. Sa sjeverne tribine odjekivali su topovski udari, dok je Torcida uzvratila bakljadom. U jednom trenutku zapalio se i natpis Boysa, zbog čega su morali intervenirati vatrogasci.
Dinamo je poveo u 22. minuti. Nakon ubačaja Josipa Mišića, Bakrar je dočekao loptu na desnoj strani i preciznim udarcem svladao Silića za 1:0.
Hajduk je najbolju priliku u prvom dijelu imao u 42. minuti kada je Bamba zaprijetio iz blizine, ali je Valinčić sjajno blokirao njegov pokušaj.
Početkom drugog poluvremena Dinamo je nastavio pritiskati. Beljo je u 50. minuti izašao sam pred Silića, ali nije uspio povećati vodstvo. Hajduk je uzvratio preko Livaje, koji je atraktivnim škaricama u 70. minuti natjerao Livakovića na odličnu obranu.
Pitanje pobjednika riješeno je u 65. minuti. Lisica je probio desnu stranu i poslao odličan centaršut, a Beljo glavom pogodio za 2:0 i veliko slavlje domaćih navijača.
Dinamo je do kraja mogao i uvjerljivije slaviti. U 89. minuti Bennacer je pogodio vratnicu, a odmah zatim i Beljo glavom zatresao okvir gola.
U završnici utakmice kapetan Dinama Josip Mišić izašao je iz igre uz veliki pljesak tribina, a zamijenio ga je Topić. Na Maksimiru je večerašnji derbi pratilo 21.942 gledatelja.
Dinamo je tako pobjedom zaključio sezonu u velikom stilu i potvrdio dominaciju u domaćem prvenstvu, dok Hajduk uprkos porazu sezonu završava kao drugoplasirana ekipa HNL-a.