Disciplinski sudija Hrvatske nogometne lige (HNL) donio je odluke o kaznama za 16. kolo HNL-a.
Najgore su prošli Dinamo Zagreb i Hajduk Split koji su zbog incidenata u međusobnoj utakmici (1:1) na stadionu Maksimir dobili rekordne kazne.
Dinamo je zbog pirotehnike i rasizma i drugih oblika diskriminacije u najvećem hrvatskom derbiju, kojem je bio domaćin, kažnjen sa 39.500 eura, a Hajduk sa 34.000 eura zbog istih prekršaja.
Osijek je zbog rasizma i drugih oblika diskriminacije sankcioniran sa 2.660, a Rijeka zbog pirotehnike sa 1.300 eura.