boljka vatrenih"

Dalić: Ne sjećam se da smo imali toliko visokih igrača, a da smo ovako loše branili prekide

SCSport
Piše: SCSport
dalic

Nogometna reprezentacija Hrvatske porazom od 2:4 protiv Engleske otvorila je nastup na Svjetskom prvenstvu.

Dan nakon poraza i lošeg otvaranja turnira, selektor Hrvatske Zlatko Dalić održao je pres-konferenciju.

"Izgubili smo od boljeg protivnika. U prvom dijelu smo se dvaput vratili iz minusa, što je dobro, ali nažalost u nastavku smo odmah primili gol i taj treći gol nas je dotukao.

Više nismo uspijevali ništa. Livaković nas je spašavao. Znali smo sve šta će se dogoditi, radili smo na tome.

Ne sjećam se da smo imali toliko visokih igrača, ali nikad u mom mandatu nismo ovako loše branili prekide", kaže Dalić.

Dodaje da je "Vatrenima" nedostajalo fokusa, agresivnosti i koncentracije, ali da neće prestati vjerovati u to što rade.

"Moramo zaboraviti ono što je bilo i okrenuti se Panami. Bili smo dobri i postigli dva fantastična pogotka, a Luka Modrić je u svemu tome učestvovao.

Poslije nam je nedostajalo snage. Tačno je da nismo bili na visokom nivou i da smo ostavljali previše prostora. Nije problem bio samo u Luki, nego se niko od nas nije najbolje snašao.

Htjeli smo ga rasteretiti, ali Englezi su bili rastrčani i moćni.

Vrlo smo loše ušli u drugo poluvrijeme. U takvim se situacijama teško vraćati u utakmicu. Naravno da nam je poraz teško pao, ali sada je iza nas", rekao je Dalić, prenosi Index.hr.

Standings provided by Sofascore
zlatko dalic svjetsko prvenstvo 2026