Hrvatska nogometna reprezentacija otvorila je Svjetsko prvenstvo porazom 2:4 od Engleske. Vatrene sada čeka ključna utakmica protiv Paname, koja se igra u Torontu u srijedu, 24. juna, u 1 sat ujutro po našem vremenu. Uoči tog dvoboja, selektor Zlatko Dalić i Mateo Kovačić održali su konferenciju za medije u Torontu.
Ne treba posebno naglašavati koliko je ovaj susret važan za Hrvatsku. Pobjeda bi Vatrene približila plasmanu u nokaut-fazu, dok bi svaki drugi ishod značajno zakomplicirao situaciju uoči posljednjeg kola i utakmice protiv Gane.
"Moramo biti bolji nego protiv Engleske i popraviti što nije bilo dobro, najviše obrambeno. Moramo biti koncentriraniji i odgovorniji. Protivniku smo poklonili sve, to moramo popraviti. Oni su pokretljivi, vrlo odgovorni i brzi. Najvažnije je da se postavimo kao favoriti, znamo koliko nam ovo znači", kazao je Dalić.
Dotakao se i osvojenih medalja.
"Mi smo osvojili dvije medalje, ali to je prošlost. Hrvatska je svima izazov, pa tako i Panami. Bili su dobri, a u nekim utakmicama nezasluženo izgubili. Očekujemo tešku utakmicu i motiviranog protivnika".
Dalić je pred kraj pričao i o pritisku u reprezentaciji.
"Kod nas je pritisak uvijek prisutan, u svakoj utakmici. Mi smo sami u tome krivi jer smo podigli ljestvicu. Ostvarili smo stvari koje su bile nezamislive, cijeli svijet uživa u tome i cijeni nas. Imamo dvije medalje i takva su očekivanja, a pitanje je koliko je to realno. Želimo proći grupu, ne želimo da nas sputava pritisak. Svaka nova utakmica je novo dokazivanje".