raskid ugovora

Cvitanović se oglasio nakon odlaska iz FK Sarajevo: Posebno ću pamtiti velike pobjede protiv naših najvećih rivala

SCSport
Piše: SCSport
Cvitanovic 4
Foto: Fena

Nakon osam mjeseci provedenih na klupi Fudbalskog kluba Sarajevo, došao je trenutak za rastanak, poručio je Mario Cvitanović, nakon raskida ugovora s koševskim premijerligašem.

"Odlazim ponosan, sretan i uzdignute glave, zahvalan što sam imao priliku biti dio jednog velikog kluba kao što je Sarajevo.

Osam mjeseci ispunjenih emocijama, izazovima, velikim utakmicama, vrijednim pobjedama i trenucima koje ću nositi sa sobom cijeli život.

Prije svega, želim zahvaliti svojim igračima. Hvala vam na predanosti, karakteru, vjeri i borbi koju ste pokazivali iz dana u dan. Bila mi je čast biti vaš trener. Ponosan sam na svakoga od vas i na sve što smo zajedno prošli i ostvarili", navodi hrvatski stručnjak.

Veliko hvala svima

Veliko hvala upućuje i svim ljudima koji su svakodnevno živjeli za ovaj klub i bili dio naše priče.

"Hvala ekonomima, fizioterapeutima, doktorima, ljudima koji održavaju teren, čistačicama, zaštitarima, administraciji i svima koji su bili u i oko kluba. Vaš trud, rad i posvećenost često nisu dovoljno vidljivi, ali bez vas nijedan uspjeh ne bi bio moguć.

Posebnu zahvalnost upućujem navijačima FK Sarajevo. Vaša ljubav prema klubu, podrška i energija bili su nam snaga tijekom cijelog razdoblja. Hvala vam što ste bili uz momčad i onda kada je bilo najljepše, ali i onda kada je bilo najteže", navodi Cvitanović.

Naravno, dodaje, "nije uvijek bilo lako".

"Bilo je i teških trenutaka, napetosti, razočaranja i situacija koje nisu bile ugodne. Međutim, upravo tada pokazali smo snagu karaktera.

Zajedništvom, vjerom u zajedničku ideju, međusobnim poštovanjem i željom za uspjehom uvijek smo pronalazili način da sve prepreke prebrodimo. Zato danas ne želim pamtiti teške trenutke niti se na njih vraćati. Njih treba ostaviti iza sebe. Ono što vrijedi sačuvati jesu lijepe uspomene, zajedničke pobjede, prijateljstva i ponos koji osjećamo zbog svega što smo zajedno prošli.

Ponosan sam na pobjede koje smo ostvarili zajedno. Posebno ću pamtiti velike pobjede protiv naših najvećih rivala – Borca, Veleža i Zrinjskog, ali najviše derbije protiv Željezničara", iastiče Cvitanović.

Naglašava da će mu dva derbija ostati zauvijek duboko urezana u sjećanje.

"Povijesna pobjeda 4:0 na Koševu jedna je od najvećih i najznačajnijih pobjeda Sarajeva protiv najvećeg rivala. To je bila večer za pamćenje, večer koju nitko tko voli Sarajevo nikada neće zaboraviti.

Jednako tako, pamtit ću i svoju posljednju utakmicu na Koševu. Fantastična atmosfera, pune tribine, nevjerojatna podrška naših navijača i pobjeda 1:0. To je bilo posebno iskustvo koje će zauvijek imati posebno mjesto u mom srcu.

Lijepe uspomene

Iz Sarajeva ne odlazim samo s lijepim uspomenama. Odlazim bogatiji za prijateljstva za cijeli život. Upravo su ljudi ono najvrjednije što nosim sa sobom iz ovog razdoblja.

FK Sarajevo od srca želim svu sreću u budućnosti. Želim da klub ostvari sve ono što možda zajedno nismo uspjeli ostvariti. Želim da navijači uskoro slave trofeje jer ovaj klub, njegovi navijači i ovaj grad to zaslužuju.

Hvala vam na povjerenju, podršci i svim nezaboravnim trenucima.

Ponosan sam što sam bio trener Sarajeva i veselim se svakom svom budućem dolasku u ovaj grad, jer ću se uvijek vraćati s osmijehom, ponosom i zahvalnošću.

Za kraj, mogu reći samo jedno: Samo Sarajevo!", poručio je Cvitanović.

Mario Cvitanović fk sarajevo