Mario Cvitanović, trener Sarajeva, dao je izjavu za klupsku stranicu povodom sutrašnjeg susreta protiv Veleža u okviru 26. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.
Bordo tim će na Koševu dočekati mostarske Rođene u jednom od derbija kola, a bit će to treći međusobni duel ova dva rivala u manje od mjesec dana.
U prethodna dva susreta, odigrana u četvrtfinalu Kupa BiH, uspješniji je bio Velež, koji je slavio sa 1:0 u gostima i 4:1 na domaćem terenu, čime je izborio plasman u narednu fazu takmičenja.
Uoči novog okršaja, Cvitanović ističe da njegov tim s velikim motivom dočekuje utakmicu:
“Čeka nas treća utakmica protiv Veleža u gotovo manje od mjesec dana. Sa velikim isčekivanjem, neizvjesnošću i zadovoljstvom dočekujemo tu utakmicu. Mislim da ćemo sutra biti maksimalno motivisani i spremni da razveselimo naše navijače i praktično se iskupimo za ispadanje iz Kupa BiH, te donesemo pobjedu.”
Trener Sarajeva osvrnuo se i na stanje u ekipi:
“Što se tiče kadra za sutrašnju utakmicu, imamo problema sa povredama, tako da nekolicina igrača osjeća povrede i probleme, ali mislim da ćemo stvoriti i izvesti na teren najbolju moguću postavu da idemo, naravno, na pobjedu.”
Utakmica na stadionu “Asim Ferhatović Hase” igra se od 19:45 sati, a pravdu će dijeliti Luka Bilbija iz Prijedora.
Pomoćnici će mu biti Mirza Ćehaja iz Goražda i Perica Maskaljević iz Orašja, dok je za četvrtog sudiju delegiran Dragan Todić iz Doboja.
U VAR sobi nalazit će se Sabrija Topalović iz Zenice i Marko Perić iz Mostara.