Norveški Bodo/Glimt priredio je senzaciju u play-offu Lige prvaka i izborio plasman u osminu finala izbacivši Inter. Nakon što su na domaćem terenu slavili 3:1, Norvežani su na kultnom San Siru ostvarili novu pobjedu, ovaj put 2:1, te s ukupnih 5:2 eliminisali italijanskog velikana.
Prošlogodišnji finalist elitnog takmičenja i jedan od najvećih evropskih klubova nije se uspio plasirati u osminu finala. Nakon šokantnog poraza 3:1 prošle sedmice u Norveškoj, Bodo/Glimt je dovršio posao i usred Milana srušio italijanskog velikana.
San Siro je zanijemio u 58. minuti. Akanji je kobno pogriješio i predao loptu Blombergu. Njegov udarac odbranio je Sommer, ali samo nakratko - odbijena lopta pala je pred Haugea, koji je bez milosti pogodio za 0:1 i potpuni šok na tribinama.
Ubrzo je stigao novi udarac. Senzacionalni Norvežani povisili su na 2:0, a pogodak koji je značio potpuno razbijanje Intera postigao je Hakon Evjen. U tom trenutku činilo se da je sve gotovo.
Inter je smanjio zaostatak u 76. minuti uz puno sreće. Bastoni je uputio jako loš udarac iz neposredne blizine, ali lopta je nekako prešla crtu i završila u mreži za 1:2. Interu su u tom trenutku trebala još tri gola za produžetke, što je zvučalo kao nemoguća misija.