Košarkaški klub Crvena zvezda odlukom disciplinskog sudije Eurolige kažnjen je novčano sa 8.000 evra, kao i odlukom da jednu utakmicu odigra uz ograničenje kapaciteta tribina na 80 posto, uz zatvaranje pojedinih sektora uslovno.
Zbog toga se beogradski klub oglasio dramatičnim saopćenjem za javnost.
"Kako se navodi u obrazloženju odluke - razlog su uvredljivi povici koje su gledaoci uputili pojedinim gostujućim igračima i sudijama tokom meča Crvena zvezda – Barcelona.
Ovaj prekršaj se smatra jednim od najtežih u disciplinskom pravilniku, a posebno otežavajuća okolnost je da se ponavlja iz utakmice u utakmicu!
Kazna je izrečena na osnovu člana 29.2.f Disciplinskog pravilnika Eurolige.
Odluka o ograničenju kapaciteta uslovno je suspendovana tokom sezone 2025/26, u skladu sa članom 8 Disciplinskog pravilnika, i bit će sprovedena u slučaju da klub ponovo prekrši član 29.1.f,” navedeno je na zvaničnom sajtu Evrolige.
Pošto je odluka o ograničenju kapaciteta uslovna i bit će primijenjena odmah po ponavljanju ovakvih prekršaja – KK Crvena zvezda Meridianbet još jednom apeluje na sve koji će se naći na tribinama već na narednoj utakmici koju organizuje naš klub protiv Virtusa narednog petka (19.12.2025) – da navijaju sportski, fer i korektno, bez ikakvih uvreda na račun bilo koga ko je akter utakmice!
Bodrite naš tim kao što to uvek činite, ali ovoga puta bez ikakvih uvreda na račun drugih, bacanja predmeta na teren – jer to znači smanjenje kapaciteta hale (što smo već doživjeli poslednji put na važnoj utakmici sa Anadolu Efesom prošle sezone) već na meču protiv Valencije koja se igra u hali 'Aleksandar Nikolić' 06.01.2026. godine", navodi se u saopćenju Zvezde.
Podsjetimo, Zvezda je kažnjena nakon što su njeni navijači u prošpljo utakmici vrijeđali, između ostalog, igrača Barcelone Kevina Puntera.