Conor McGregor u 2026. godini neće biti u fokusu samo kao potencijalni povratnik u borilački svijet, nego i kao jedno od ključnih lica novog, ambicioznog BKFC projekta odnosno velike dokumentarne serije koja bi trebala dodatno pogurati promociju na globalni nivo.
Iako se "The Notorious" nije borio od jula 2021. godine, a njegov povratak u takmičarski ritam i dalje je neizvjestan, McGregor je posljednjih godina itekako aktivan.
Njegovi zapaljivi nastupi na press konferencijama nisu prošli nezapaženo, a McGregorova nova zadaća u BKFC-u ide korak dalje.
Organizacija je ranije ove godine najavila projekt koji nazivaju “najunosnijim turnirom u historiji borilačkih sportova”, a sada su otkriveni i dodatni detalji.
Riječ je o turniru “World’s Baddest Man”, koji će se održati 2026. godine, uz nagradni fond od 25 miliona dolara.
Predsjednik BKFC-a David Feldman objavio je na Instagramu da je promocija potpisala ugovor s produkcijskom kućom KissFly Productions, koja će producirati dokumentarnu seriju posvećenu tom turniru. Snimanje bi trebalo započeti već u maju.
"Pretražit ćemo cijeli svijet. Ići ćemo na sve kontinente kako bismo pronašli borca koji će ponijeti titulu najopakijeg čovjeka na svijetu", poručio je Feldman. –
U istoj objavi otkriveno je i ono što dodatno diže interes, Conor McGregor bit će voditelj i zaštitno lice serije, čovjek koji će publici približiti priče boraca i dati projektu prepoznatljiv karakter.