Fudbaleri Borca u 22. kolu WWin lige Bosne i Hercegovine u Doboju su savladali Slogu s 0:4.
Banjalučani su od samog početka nametnuli ritam i jasno pokazali s kakvim ambicijama su stigli na stadion Luke. Već u trećoj minuti Damir Hrelja je krunisao lijepu akciju gostiju i doveo Borac u vodstvo. Ofanziva crveno-plavih nije jenjavala, a oko deset minuta kasnije prednost je udvostručena – Luka Juričić je bio siguran izvođač najstrožije kazne.
Borac je nastavio pritiskati domaće, stvarao prilike i držao potpunu kontrolu nad igrom. U 35. minuti Amer Hiroš je zatresao mrežu, ali je nakon intervencije VAR-a pogodak poništen zbog ofsajda, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 0:2.
Ni u nastavku se slika na terenu nije mijenjala. Gosti su diktirali tempo i nisu dopuštali Slogi Meridian da ozbiljnije zaprijeti. Pitanje pobjednika definitivno je riješeno u 65. minuti kada je Matej Deket preciznim udarcem u dalji ugao povećao prednost na 0:3.
Konačnih 0:4 postavio je mladi Pavle Đajić. Nakon ubacivanja s lijeve strane i kratke reakcije odbrane domaćih, lopta je došla do Đajića koji je bez oklijevanja poslao u mrežu.