legendarni skijaš

Bode Miller uhapšen zbog posjedovanja droge

SCSport.Ba
Screenshot 1562

Jedan od najvećih američkih skijaša svih vremena, Bode Miller, uhapšen je ranije ovog mjeseca u Idahu pod optužbama za posjedovanje droge. Šesterostruki osvajač olimpijske medalje suočava se s dvije prekršajne prijave. Jedna prekršajna prijava je za posjedovanje kontrolirane supstance, a druga za posjedovanje pribora za drogu.

Sve proizlazi iz incidenta koji se dogodio 6. juna. Iako vrsta supstance o kojoj je riječ nije javno objavljena, vijest o hapšenju prvi je donio TMZ. Prema sudskim zapisima, Miller je pušten uz jamčevinu od 5.000 dolara te se na sudu izjasnio da nije kriv ni po jednoj tački optužnice. Predraspravno ročište zakazano mu je za 29. jula.

Posebno je potresna činjenica da se uhićenje dogodilo samo tri dana prije osme godišnjice smrti njegove kćeri Emeline "Emmy" Miller. Djevojčica je imala samo 19 mjeseci kada se 9. juna 2018. utopila u susjedovom bazenu u Kaliforniji.

Ta je tragedija duboko potresla porodicu, a Miller i njegova supruga Morgan u godinama koje su uslijedile postali su glasni zagovornici sigurnosti u vodi i prevencije utapanja. Međutim, to nije bio jedini težak udarac za obitelj. Godine 2023. troje njihove djece hospitalizirano je zbog trovanja ugljičnim monoksidom u njihovom domu, ali srećom su se svi potpuno oporavili.

Miller i Morgan vjenčali su se 2012. godine i zajedno imaju šestero djece, a bivši skijaš ima još dvoje djece iz prijašnjih veza.

bode miller