Bosanskohercegovački čuvar mreže Belmin Dizdarević nastavlja svoju karijeru u Belgiji. Standard iz Liegea i 24-godišnji čuvar mreže postigli su dogovor o nastavku saradnje, pa je Dizdarević potpisao novi ugovor na jednu godinu, uz opciju produženja za još jednu dodatnu sezonu.
Bivši golman Sarajeva stigao je u belgijski klub u januaru prošle godine, a svojim radom i zalaganjem brzo je opravdao povjerenje stručnog štaba, što je rezultiralo novim ugovorom.
Zadovoljstvo zbog ovog posla nije krio sportski direktor kluba i legendarni belgijski stručnjak Marc Wilmots.
"Belmin je izuzetan radnik koji je mnogo napredovao s nama u proteklim mjesecima i savršeno se integrisao u naš igrački kadar", poručio je Wilmots.
Nakon zvaničnog potpisa, medijima se obratio i sam Dizdarević, istakavši ponos što ostaje dio ovog renomiranog kluba.
"Veoma sam sretan što nastavljam svoju avanturu sa "Rouchesima" i što sam sada dio prelijepe porodice Standardovih golmana", izjavio je bh. internacionalac.
Iz belgijskog kluba su čestitali Dizdareviću na novom ugovoru i poželjeli mu mnogo sreće i uspjeha u predstojećim izazovima.