Premijer liga BiH

Bašić: Velika pobjeda i za našu domovinu Bosnu i Hercegovinu, taktički smo odigrali fenomenalno

SCSport.Ba
Basa

Željezničar se večerašnjom pobjedom od 2:1 nad Dinamom iz Minska plasirao u drugo pretkolo Konferencijske lige.

Maestralan je posao u dvomeču s Bjelorusima napravio trener Nermin Bašić, koji se javnosti obratio na konferenciji za medije.

"Moram čestitati svojoj ekipi, fenomenalna utakmica, taktički fenomenalno. Pogodili smo s određenim izmjenama i s promjenom formacije. Sve smo ideje Dinama zaustavili pogotovo u prvom poluvremenu. U prvoj utakmici smo igrali jako dobro, nismo imali sreće", rekao je Bašić i dodao:

"Danas smo još jednom odigrali dobro. Ovo je velika pobjeda Želje, izbaciti jedan Dinamo koji je igrao Evropa ligu, velika pobjeda i za moju domovinu Bosnu i Hercegovinu."

S mnogo poštovanja je govorio o Dinamu i poželio mu sreću u domaćem šampionatu.

"Želim sreću Dinamu u prvenstvu, fantastičan su klub, želim da osvoje prvenstvo. Nama ostaje već sada da se u avionu pripremamo bez euforije za narednog protivnika. Drago mi je da smo našim navijačima ponudili još jednu evropsku utakmicu jer oni to zaslužuju", zaključio je Bašić.

fkzeljeznicar nermin basic