Manje od sat vremena je ostalo do početka istorijskog meča između selekcije BiH i Katara, a selektor Zmajeva, Sergej Barbarez je istakao da se nada dobroj partiji svojih izabranika.
BiH večeras očekuje duel protiv selekcije Katara te u slučaju eventualnog trijumfa bi obezbijedili prolazak dalje.
Šef stručnog štaba Zmajeva, Sergej Barbarez je uoči meča obasnio situaciju sa sastavom i o fudbalerima koji kreću ovaj duel.
“Dedić može, ali je rizik preveliki. On će ući u igru ako nam bude potreban, nismo htjeli da rizikujemo zato sam se odlučio za Arjana. Ideja je bila odavno da krenu Bajrakatrević i Alajbegović krenu od starta, njihova uloga u dosadašnjim mečevima je bila da ih malo rasteretimo. Želio sam da nam budu friški i nadam se da će nam opravdati očekivanja”, započeo je Barbarez.
Potom se osvrnuo na to da BiH ulazi u ovaj duel sa epitetom favorita i koje su prednosti njegovog tima u odnosu na Katar.
“Može da nam bude prednost ako budemo hrabri i nadam se da ćemo bolje rješavati situacije jedan na jedan. Ako naša krila budu prodorna i ukoliko se budu ponavljala, ne samo jednom nego više puta da dođemo do onoga što želimo. Mi se uvijek možemo igrati sa riječju favorit, ali meni to ništa ne znači. Isto sam juče rekao i to nema ulogu kod nas. Mi igramo kako želimo da igramo”, rekao je Barbarez i za kraj se osvrnuo na navijače.
“Iznimno sam sretan da nas ovoliko ljudi prati i želi nam sve najbolje, nadam se da imaju dobra grla i dlanove da nas bodre do kraja”, istakao je selektor Zmajeva.