Argentinac Federico Bessone novi je trener Nogometnog kluba Osijeka, službeno je potvrdio hrvatski prvoligaš.
Argentinac je od septembra 2025. bio na klupi slovenske Olimpije. Svoj je trenerski put počeo u Andori gdje je prvo s Inter d'Escaldesom osvojio i titulu i Superkup.
Potom je je prešao u Atletic d'Escaldes s kojim je također bio državni prvak, uz nagradu za najboljeg trenera sezone.
Preuzeo je nakon toga Santa Colomu protiv koje je Osijek igrao u evropskim utakmicama, prenosi HRT.
I s tim je klubom bio uspješan u kvalifikacijama Konferencijske lige. Izbacili su banjalučki Borac što je tada svakako bilo iznenađenje.
Bessone dolazi kao zamjena za Tomislava Radotića koji je klub preuzeo krajem februra ove godine u vrlo teškoj situaciji.
Osijek je imao izrazito loš ulazak u sezonu te bio pred ispadanja. Radotić je uspio zadržati klub u prvoj ligi, a sezonu su završili kao deveta ekipa prvenstva.