Trener Real Madrida Alvaro Arbeloa (43), koji je u januaru stigao kako bi zamijenio Xabija Alonsa, potvrdio je da odlazi iz "Kraljevskog kluba" nakon posljednje utakmice sezone protiv Athletic Bilbaa u subotu u španskoj nogometnoj La Ligi.
Arbeloa, koji je igrao za Real između 2009. i 2016., a kasnije je trenirao mlađe kategorije kluba, rekao je da se nada da će ova utakmica biti "vidimo se poslije, a ne zbogom".
"Real Madrid je moj dom već 20 godina, u raznim ulogama. Ovo će biti moja posljednja utakmica na klupi ove sezone.
Ne znam hoće li biti posljednja u mom životu, jer nikad se ne zna. Ali pokušat ću uživati u tome, nadajući se pobjedi", rekao je Arbeloa na konferenciji za novinare.
O Arbeloinoj budućnosti na klupi se dosta nagađalo posljednjih dana, a očekuje se da će ga naslijedjti slavni Jose Mourinho.
Španac je rekao da neće raditi kao član Mourinhovog štaba ako portugalski trener bude imenovan za njegovog nasljednika.
"Mou ima fantastičan tehnički tim, ima dobre ljude oko sebe, ako dođe u Madrid, doći će sa svojom ekipom.
Nema šanse da ću biti s njim. Moja budućnost? Od ponedjeljka ću razmišljati o tome", poručio je Arbeloa.